<< EK3 Maali> Yleiskilpailun tulos
Korpilahden Talviralli 7.3.2020 | EK 4, LUOKKATULOKSET Historic | JyvUA / KorUA/MK Puolakka |
---|
Luokka 1, Historic G1, G2, H1, H2 ja I 1 ja 3 enint. 1000 cc 1966-1981, Lähti:0 |
---|
Luokka 2, Historic G1, G2, H1, H2 ja I 1 ja 3 enint. 1300 cc 1966-1981, Lähti:1 |
---|
EK4, 14.91km, nopein: 87.3km/h | ||||
---|---|---|---|---|
Sij | Nro | Nimi | Tulos | Ero |
1 | 16 | Tiinus Risto | 10:14,8 |
Tulos EK 4 jälkeen | ||||
---|---|---|---|---|
Sij | Nro | Nimi | Tulos | Ero |
1 | 16 | Tiinus Risto | 40:56,7 |
Luokka 3, Historic G1, G2, H1, H2 ja I 1 ja 3 enint. 1600 cc 1966-1981, Lähti:3 |
---|
EK4, 14.91km, nopein: 101.1km/h | ||||
---|---|---|---|---|
Sij | Nro | Nimi | Tulos | Ero |
1 | 19 | Linden Raimo | 8:50,9 | |
2 | 17 | Jaakkola Sami | 8:57,2 | 6,3 |
Tulos EK 4 jälkeen | ||||
---|---|---|---|---|
Sij | Nro | Nimi | Tulos | Ero |
1 | 17 | Jaakkola Sami | 35:15,7 | |
2 | 19 | Linden Raimo | 35:33,1 | 17,4 |
Keskeyttäneet: 18, Sällinen Hannu, 4B, Rengasrikko |
Luokka 4, Historic G1, G2, H1, H2 ja I 1 ja 3 yli 1600 cc 1966-1981, Lähti:3 |
---|
EK4, 14.91km, nopein: 95km/h | ||||
---|---|---|---|---|
Sij | Nro | Nimi | Tulos | Ero |
1 | 22 | Mustapuro Onni | 9:25,3 | |
2 | 21 | Koivisto Teemu | 9:33,1 | 7,8 |
3 | 20 | Pitkänen Panu | 9:38,9 | 13,6 |
Tulos EK 4 jälkeen | ||||
---|---|---|---|---|
Sij | Nro | Nimi | Tulos | Ero |
1 | 22 | Mustapuro Onni | 37:13,9 | |
2 | 21 | Koivisto Teemu | 37:30,2 | 16,3 |
3 | 20 | Pitkänen Panu | 38:54,3 | 1:40,4 |
Luokka 5, Historic E, F ja G1 T, GT ja 24 enint. 1000cc -1969, Lähti:2 |
---|
EK4, 14.91km, nopein: 91.6km/h | ||||
---|---|---|---|---|
Sij | Nro | Nimi | Tulos | Ero |
1 | 24 | Ohrankämmen Jari | 9:45,8 | |
2 | 23 | Forsberg Joni | 10:50,5 | 1:04,7 |
Tulos EK 4 jälkeen | ||||
---|---|---|---|---|
Sij | Nro | Nimi | Tulos | Ero |
1 | 24 | Ohrankämmen Jari | 38:53,5 | |
2 | 23 | Forsberg Joni | 42:40,0 | 3:46,5 |
Luokka 6, Historic E, F ja G1 T, GT ja 2-4 enint. 1300cc -1969, Lähti:5 |
---|
EK4, 14.91km, nopein: 99.8km/h | ||||
---|---|---|---|---|
Sij | Nro | Nimi | Tulos | Ero |
1 | 29 | Valtaala Jari | 8:57,6 | |
2 | 28 | Sartovuo Hannu | 9:14,9 | 17,3 |
3 | 27 | Lindell Ole | 9:41,6 | 44,0 |
4 | 25 | Koskinen Ari | 9:56,1 | 58,5 |
Tulos EK 4 jälkeen | ||||
---|---|---|---|---|
Sij | Nro | Nimi | Tulos | Ero |
1 | 29 | Valtaala Jari | 34:59,2 | |
2 | 28 | Sartovuo Hannu | 35:50,7 | 51,5 |
3 | 27 | Lindell Ole | 37:39,5 | 2:40,3 |
4 | 25 | Koskinen Ari | 39:00,1 | 4:00,9 |
Keskeyttäneet: 26, Lepoaho Raine, 3B, Lämpöongelmat |
Luokka 7, Historic E, F ja G1 T, GT ja 2-4 enint. 1600cc -1969, Lähti:1 |
---|
EK4, 14.91km, nopein: 93.7km/h | ||||
---|---|---|---|---|
Sij | Nro | Nimi | Tulos | Ero |
1 | 30 | Sarasto Martti | 9:32,7 |
Tulos EK 4 jälkeen | ||||
---|---|---|---|---|
Sij | Nro | Nimi | Tulos | Ero |
1 | 30 | Sarasto Martti | 37:26,5 |
Luokka 8, Historic E, F ja G1 T, GT ja 2-4 yli 1600cc -1969, Lähti:0 |
---|
Luokka 9, Historic G2 ja H1 2 ja 4 enint. 1300cc 1970- 1975, Lähti:4 |
---|
EK4, 14.91km, nopein: 101.2km/h | ||||
---|---|---|---|---|
Sij | Nro | Nimi | Tulos | Ero |
1 | 33 | Allinen Niko | 8:50,5 | |
2 | 31 | Sinkkonen Toni | 9:22,6 | 32,1 |
Tulos EK 4 jälkeen | ||||
---|---|---|---|---|
Sij | Nro | Nimi | Tulos | Ero |
1 | 33 | Allinen Niko | 34:27,1 | |
2 | 31 | Sinkkonen Toni | 37:07,2 | 2:40,1 |
Keskeyttäneet: 32, Fonsell Petri, 4A, Tekninen syy - 34, Lappalainen Jussi, 3B, Tekninen vika |
Luokka 10, Historic G2 ja H1 2 ja 4 enint. 1600cc 1970- 1975, Lähti:5 |
---|
EK4, 14.91km, nopein: 101.2km/h | ||||
---|---|---|---|---|
Sij | Nro | Nimi | Tulos | Ero |
1 | 39 | Loppi Kari | 8:50,5 | |
2 | 36 | Vahvaselkä Esa | 9:02,3 | 11,8 |
3 | 35 | Männistö Pasi | 9:04,8 | 14,3 |
Tulos EK 4 jälkeen | ||||
---|---|---|---|---|
Sij | Nro | Nimi | Tulos | Ero |
1 | 39 | Loppi Kari | 34:59,9 | |
2 | 35 | Männistö Pasi | 35:53,6 | 53,7 |
3 | 36 | Vahvaselkä Esa | 35:54,1 | 54,2 |
Keskeyttäneet: 37, Frilander Mikko, 4B, Etunapa poikki - 38, Kortelahti Eero, 3B, Ulosajo |
Luokka 11, Historic G2 ja H1 2 ja 4 yli 1600cc 1970- 1975, Lähti:7 |
---|
EK4, 14.91km, nopein: 102.4km/h | ||||
---|---|---|---|---|
Sij | Nro | Nimi | Tulos | Ero |
1 | 45 | Hietanen Ilpo | 8:44,0 | |
2 | 41 | Wallen Petter | 9:34,1 | 50,1 |
3 | 42 | Lindholm Bertil | 9:39,3 | 55,3 |
4 | 40 | Lajunen Lauri | 10:00,9 | 1:16,9 |
Tulos EK 4 jälkeen | ||||
---|---|---|---|---|
Sij | Nro | Nimi | Tulos | Ero |
1 | 45 | Hietanen Ilpo | 34:14,0 | |
2 | 41 | Wallen Petter | 37:03,6 | 2:49,6 |
3 | 42 | Lindholm Bertil | 37:31,4 | 3:17,4 |
4 | 40 | Lajunen Lauri | 39:50,5 | 5:36,5 |
Keskeyttäneet: 43, Tikanmäki Tomi, 4B, Voimansiirto - 44, Valkonen Heikki, 2B, Ulosajo - 46, Kanerva Janne, 3B, Tekninen vika *AT-pisteet: 46, Kanerva Janne, 2L, Vilppilähtö, 10,0 |
Luokka 12, Historic H2 ja I 2 ja 4 enint. 1300cc 1976 - 1981, Lähti:2 |
---|
EK4, 14.91km, nopein: 102.9km/h | ||||
---|---|---|---|---|
Sij | Nro | Nimi | Tulos | Ero |
1 | 48 | Hållfast Keijo | 8:41,8 | |
2 | 47 | Glad Vesa | 10:01,7 | 1:19,9 |
Tulos EK 4 jälkeen | ||||
---|---|---|---|---|
Sij | Nro | Nimi | Tulos | Ero |
1 | 48 | Hållfast Keijo | 34:29,7 | |
2 | 47 | Glad Vesa | 36:44,8 | 2:15,1 |
Luokka 13, Historic H2 ja I 2 ja 4 enint. 1600cc 1976 - 1981, Lähti:1 |
---|
EK4, 14.91km, nopein: 108.1km/h | ||||
---|---|---|---|---|
Sij | Nro | Nimi | Tulos | Ero |
1 | 49 | Lindberg Janne | 8:16,5 |
Tulos EK 4 jälkeen | ||||
---|---|---|---|---|
Sij | Nro | Nimi | Tulos | Ero |
1 | 49 | Lindberg Janne | 33:12,4 |
Luokka 14, Historic H2 ja I 2 ja 4 yli 1600cc 1976 - 1981, Lähti:7 |
---|
EK4, 14.91km, nopein: 106.2km/h | ||||
---|---|---|---|---|
Sij | Nro | Nimi | Tulos | Ero |
1 | 55 | Jaatinen Matti | 8:25,6 | |
2 | 52 | Vesiaho Rainer | 8:29,1 | 3,5 |
3 | 51 | Eerola Harri | 8:45,3 | 19,7 |
4 | 50 | Salmi Jani | 8:45,5 | 19,9 |
Tulos EK 4 jälkeen | ||||
---|---|---|---|---|
Sij | Nro | Nimi | Tulos | Ero |
1 | 52 | Vesiaho Rainer | 34:08,9 | |
2 | 50 | Salmi Jani | 34:47,4 | 38,5 |
3 | 51 | Eerola Harri | 35:00,8 | 51,9 |
4 | 55 | Jaatinen Matti | 40:40,9* | 6:32,0 |
Keskeyttäneet: 53, Piekkala Jere, 3B, Ulosajo - 54, Koivunen Teemu, 4B, Moottoririkko - 56, Hannonen Tuomo, 4B, Sisäimu *AT-pisteet: 55, Jaatinen Matti, 2B, EK-maksimi, 1:10,0 - 55, Jaatinen Matti, 1L, Vilppilähtö, 10,0 |
Luokka 15, Historic J1 ja J2 N, A ja B enint. 1300cc 1982 - 1990, Lähti:1 |
---|
Keskeyttäneet: 57, Pihlman Kai, 3B, Ulosajo |
Luokka 16, Historic J1 ja J2 N, A ja B enint. 1600 cc 1982 - 1990, Lähti:1 |
---|
EK4, 14.91km, nopein: 100.9km/h | ||||
---|---|---|---|---|
Sij | Nro | Nimi | Tulos | Ero |
1 | 58 | Lindroos Esa | 8:51,9 |
Tulos EK 4 jälkeen | ||||
---|---|---|---|---|
Sij | Nro | Nimi | Tulos | Ero |
1 | 58 | Lindroos Esa | 35:45,2 |
Luokka 17, Historic J1 ja J2 N, A ja B enint. 2000cc 1982 - 1990, Lähti:3 |
---|
EK4, 14.91km, nopein: 105.1km/h | ||||
---|---|---|---|---|
Sij | Nro | Nimi | Tulos | Ero |
1 | 61 | Tuominen Sami | 8:30,8 | |
2 | 60 | Karttunen Arttu | 8:47,7 | 16,9 |
Tulos EK 4 jälkeen | ||||
---|---|---|---|---|
Sij | Nro | Nimi | Tulos | Ero |
1 | 61 | Tuominen Sami | 33:29,9 | |
2 | 60 | Karttunen Arttu | 34:03,9 | 34,0 |
Keskeyttäneet: 59, Koskela Ilkka, 4A, Tekninen vika |
Luokka 18, Historic J1 ja J2 N, A ja B yli 2000cc 1982 - 1990, Lähti:1 |
---|
EK4, 14.91km, nopein: 106.1km/h | ||||
---|---|---|---|---|
Sij | Nro | Nimi | Tulos | Ero |
1 | 62 | Laine Risto | 8:25,8 |
Tulos EK 4 jälkeen | ||||
---|---|---|---|---|
Sij | Nro | Nimi | Tulos | Ero |
1 | 62 | Laine Risto | 33:33,9 |
Luokka 19, Historic NUOTTISARJA: E, F ja G1 T, GT, 1 - 4 Vapaa -1969, Lähti:0 |
---|
Luokka 20, Historic NUOTTISARJA: G2 – J2 1 – 4, N, A, ja B enint. 1300cc 1970 - 1990, Lähti:2 |
---|
EK4, 14.91km, nopein: 101.6km/h | ||||
---|---|---|---|---|
Sij | Nro | Nimi | Tulos | Ero |
1 | 64 | Pitkäniemi Timo | 8:48,4 | |
2 | 63 | Karpiola Mika | 9:21,7 | 33,3 |
Tulos EK 4 jälkeen | ||||
---|---|---|---|---|
Sij | Nro | Nimi | Tulos | Ero |
1 | 64 | Pitkäniemi Timo | 34:52,9 | |
2 | 63 | Karpiola Mika | 35:29,0 | 36,1 |
Luokka 21, Historic NUOTTISARJA: G2 – J2 1 – 4, N, A, ja B enint. 1600cc 1970 - 1990, Lähti:1 |
---|
EK4, 14.91km, nopein: 98.6km/h | ||||
---|---|---|---|---|
Sij | Nro | Nimi | Tulos | Ero |
1 | 65 | Leponiemi Antti | 9:04,5 |
Tulos EK 4 jälkeen | ||||
---|---|---|---|---|
Sij | Nro | Nimi | Tulos | Ero |
1 | 65 | Leponiemi Antti | 35:29,8 |
Luokka 22, Historic NUOTTISARJA: G2 – J2 1 – 4, N, A, ja B enint. 2000cc 1970 - 1990, Lähti:2 |
---|
EK4, 14.91km, nopein: 106.8km/h | ||||
---|---|---|---|---|
Sij | Nro | Nimi | Tulos | Ero |
1 | 67 | Westerlund Heikki | 8:22,7 |
Tulos EK 4 jälkeen | ||||
---|---|---|---|---|
Sij | Nro | Nimi | Tulos | Ero |
1 | 67 | Westerlund Heikki | 33:07,0 |
Keskeyttäneet: 66, Söyring Petri, 4A, Vaihdelaatikko |
Luokka 23, Historic NUOTTISARJA: G2 – J2 1 – 4, N, A, ja B yli 2000cc 1970 - 1990, Lähti:1 |
---|
EK4, 14.91km, nopein: 86.9km/h | ||||
---|---|---|---|---|
Sij | Nro | Nimi | Tulos | Ero |
1 | 68 | Tarvainen Matti J. | 10:17,5 |
Tulos EK 4 jälkeen | ||||
---|---|---|---|---|
Sij | Nro | Nimi | Tulos | Ero |
1 | 68 | Tarvainen Matti J. | 40:19,3 |
Luokka 25, Historic NÄYTÖSAJO: E- J2 Kaikki Vapaa -1990, Lähti:0 |
---|