03.10.2020 Autoagentit-ralli

Tulokset  Keskeyttäneet (46)  AT-pisteet (0)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK4       Yleiskilpailun tulos
AJAKSI OY24.04.2024 - 00:16
Autoagentit-ralli
03.10.2020
LUOKKATULOKSET
Ilman nuottia
Yello Racing Team ry.
 
 
 
Luokka 4 , HR 4wd / kaikki vm. , Lähti:5
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
28
Jukka Lappalainen
Päivi Wallin
Varpaisjärvi
Varpaisjärvi
Mitsubishi Evo IX24:38,7
2
25
Timo Takala
matti haanpää
Turenki
helsinki
Subaru 25:29,6 50,950,9
3
29
Jan Jörg
peter nyström
Karjaa
karjaa
Audi A326:15,3 1:36,645,7
4
27
Sami Tuomainen
Niko Tuomainen
Jämsä
Jyväskylä
Subaru impreza26:17,5 1:38,82,2

Keskeyttäneet: 26, Markku Liukkonen, 3B, Ulosajo
 
Luokka 5 , Naiset 2wd / 4wd cc vapaa , Lähti:1
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
34
Maria Sorvisto
Jirka Lund
Ylivieska
Ylivieska
BMW 32530:40,6
 
Luokka 6 , Classic / Historic 60-90 vm. alle 1350 cc / 1, 2, 4, N, A , Lähti:6
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
45
Jani Soukka
Harri Ojala
Vantaa
Vantaa
Peugeot 205 1,3 rallye24:51,1
2
43
Riku Kauppila
Jere Mannoja
Husula
HUSULA
Datsun finn25:58,5 1:07,41:07,4
3
40
Mikko Paarala
Sami Haaparanta
Turku
Turku
Suzuki Swift GTI26:29,4 1:38,330,9
4
46
Tatu Savela
Marko Jormakka
Jyväskylä
Jyväskylä
Toyota Ke 2027:01,9 2:10,832,5

Keskeyttäneet: 41, Jari Päivärinta, 1B, Tekninen vika  -   42, Jouni Laine, 3B, Ulosajo
 
Luokka 7 , Classic / Historic 60-90 vm. yli 1350 cc / 1, 2, 4, N, A , Lähti:5
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
47
Jorma Ala-Lahti
Pauli Heikkola
Jyväskylä
Helsinki
Ford Escort RS 160024:41,9
2
51
Esa Vahvaselkä
Henry Hänninen
Mikkeli
Mikkeli
Ford Escort 160025:34,8 52,952,9
3
50
Sami Koskinen
Timo koskinen
Sievi / Orivesi
Sievi / Orivesi
Toyota Celica 160025:39,3 57,44,5
4
48
Veikko Korhonen
Jouko Puhakka
Jokela
Tuusula
Ford Sierra RS Cosworth27:43,1 3:01,22:03,8

Keskeyttäneet: 49, Pekka Vitikainen, 2B, Kaasuvivusto
 
Luokka 8 , Seniorit 2wd cc vapaa , Lähti:20
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
66
Petri Honkanen
Jari Elonen
Jämsä
Jämsä
BMW M323:48,9
2
69
Hannu Ruohorinne
Kari Sassi
Lohja
Lohja
Opel Corsa24:09,3 20,420,4
3
64
Pasi Kämäräinen
Niko Kämäräinen
Kiuruvesi
Kiuruvesi
BMW 32824:13,0 24,13,7
4
55
Lettoniemi Marko
Suvi Lettoniemi
Tampere
Tampere
Honda Civic Type R24:20,3 31,47,3
5
61
Ihalainen Mika
Koponen Marko
Leppävirta
Leppävirta
Honda Civic Sir24:30,7 41,810,4
6
52
Pekka Ala-Nikkola
Janne Korpi
Seinäjoki
Ilmajoki
Ford Escort Rs200024:33,7 44,83,0
7
70
Juha Kaipainen
Harri Parkkonen
Laukaa
Mäntsälä
BMW 32525:14,8 1:25,941,1
8
60
Seppo Hyvönen
Matti Stier
Jyväskylä
Jämsä
BMW 328i25:44,2 1:55,329,4
9
53
Lauri Leivo
Birgitta Moisala
Lahti
Lahti
BMW 32525:57,3 2:08,413,1
10
62
Markku Hahtokari
Marko Stenberg
Leivonmäki
Leivonmäki
Ford Escort26:02,9 2:14,05,6
11
65
Kari Wirtanen
Tiina Wirtanen
Espoo
Espoo
Honda Civic typeR26:15,0 2:26,112,1
12
71
Tero Linden
Tarmo Mäkynen
Jyväskylä
Suomi
Volvo 24026:24,5 2:35,69,5
13
59
Rauno Jaakkola
Jani Jaakkola
Joutsa
Leivonmäki
Opel Kadett26:34,4 2:45,59,9
14
68
Seppo Pietiläinen
Kauko Veteläinen
Hankasalmi
Jyväskylä
VW Golf26:48,6 2:59,714,2
15
67
Risto Isakoff
Rosa-Maria Isakoff
Jyväskylä
Jyväskylä
Ford Escort RS200027:52,6 4:03,71:04,0
16
56
Jorma Isotalo
Roni Nyholm
Espoo
Nurmijärvi
Ford Escort RS2000-16V28:33,3 4:44,440,7

Keskeyttäneet: 54, Marko Tähkä, 2B, ?  -   57, Tero Hellman, 2A, Tekninen vika  -   58, Vesa Minkkilä, 2B, Tekninen vika  -   63, Raine Eerola, 2B, Tekninen vika
 
Luokka 9 , V1600 , Lähti:25
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
81
Joonas Tonteri
Tatu Mutkala
Joutsa
Joutsa
VW Lupo Gti24:35,2
2
88
Aleksi Savikko
Petri Savikko
Tampere
Ylöjärvi
VW Golf24:46,1 10,910,9
3
82
Jukka Koskinen
Päivi Ruotsalainen
Orivesi
Kiuruvesi
Toyota Corolla Fx-Gti24:52,9 17,76,8
4
90
Matti Leiviskä
Jaana Ranta
Haukipudas
Haukipudas
Peugeot 206 Gti24:57,5 22,34,6
5
92
Ville Mäntynen
Aleksi Marttila
Jämsä
Jämsä
Renault Clio25:11,0 35,813,5
6
80
Janne Rissanen
Aatu Viljakainen
Suonenjoki
Rautalampi
Opel Astra G25:38,6 1:03,427,6
7
44
Juha Veijonen
Henri Pohjalainen
Nyrölä
Kuopio
BMW 316 Compact25:40,5 1:05,31,9
8
89
Severi Palomäki
Santeri Palomäki
Jämijärvi
Kankaanpää
Mini One25:45,5 1:10,35,0
9
87
Akseli Kareinen
Joona Laine
Joensuu
Joensuu
Renault Clio25:47,4 1:12,21,9
10
74
Petri Riihimäki
Tuomo Hirvelä
Ylihärmä
Ylihärmä
Peugeot 106 Gti25:51,6 1:16,44,2
11
76
Mika Lahti
eero kotaniemi
hämeenkyrö
ikaalinen
VW Golf V160025:52,0 1:16,80,4
12
78
Veeti Rossi
Matti Väänänen
Tampere
Klaukkala
Volkswagen Golf IV25:56,1 1:20,94,1
13
86
Jouni Ylennysmäki
Otto Vuori
Toivakka
Saarijärvi
Citroen c226:18,3 1:43,122,2
14
84
Enni Mälkönen
Ville Hautamäki
0
0
Alfa Romeo 14726:25,3 1:50,17,0
15
75
Tero Tukiainen
Sami Latvanen
Seinäjoki
Pertunmaa
Renault Clio 1,626:31,5 1:56,36,2
16
93
Markus Väätänen
Aki Sutinen
Orivesi
Orivesi
Suzuki ignis sport27:03,2 2:28,031,7
17
73
Mika Saukkonen
Mari Nousiainen
Turenki
Tervakoski
Renault Clio 1,6 16v27:09,3 2:34,16,1
18
83
Olli Korkka
Ahti Viljamaa
Nurmijärvi
Rajamäki
Fiesta Sport27:13,6 2:38,44,3
19
72
Jani Zitting
Janne Kukkonen
Jyväskylä
Jyväskylä
Suzuki swift rs 1,628:57,2 4:22,01:43,6
20
94
Jouni Aalto
Marko Söderlund
Vantaa
Nurmijävi
Honda civic v160028:58,5 4:23,31,3

Keskeyttäneet: 77, juho kotamäki, 4A, Kytkin  -   79, Sakari Häkkinen, 3B, Ulosajo  -   85, Janne Kotamäki, 3B, Ulosajo  -   91, Teemu Paasikivi, 4A, Ulosajo  -   95, Lassi Sirviö, 2B, Tekninen vika
 
Luokka 10 , H2050 / V2000 , Lähti:5
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
100
Antti Aro
Samuli Saltiola
Luhanka
Putkilahti
Opel Astra Gsi24:18,1
2
97
Albert Lindlöf
Toni Haatainen
Nyrölä
Korpilahti
Nissan almera gti25:15,8 57,757,7
3
98
Kari viitanen
Jonne viitanen
Kankaanpää
Pori
Nissan almera25:38,8 1:20,723,0

Keskeyttäneet: 96, Matias Salmela, 2B, Tekninen vika  -   99, Kari Mutkala, 4A, Vetoakseli
 
Luokka 11 , HR alle 1400 cc , Lähti:6
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
103
Tuomas Luoma
Janika Viita
Kauhava
Hellanmaa
Toyota Starlet24:29,9
2
106
Esa Puhakka
Minna Tuovinen
Vantaa
0
Toyota Yaris25:27,2 57,357,3
3
102
Esko Sarjula
Sami Sarjula
Mäntyharju
Valkeala
VW Polo 16V25:52,7 1:22,825,5
4
105
Marko Sinisalo
Jarmo Hoikka
Heinola
0
Suzuki gti26:00,5 1:30,67,8

Keskeyttäneet: 101, Tommi Väisänen, 1B, Ulosajon seuraukset  -   104, Ville Keljo, 3B, Kaato
 
Luokka 12 , HR alle 1650 cc , Lähti:6
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
113
Teemu Kuusinen
Jukka Kivelä
Multia
Uurainen
Toyota Starlet22:47,4
2
109
Mika Hautaniemi
Petri Saari
Kuortane
Kuortane
Toyota Starlet23:58,1 1:10,71:10,7
3
107
Mika Hirvikangas
Markus Ruuhimäki
Kankaanpää
Kankaanpää
Toyota Corolla GT160024:50,6 2:03,252,5
4
112
Tommi Lämsä
Vesa Lämsä
Oulu
Kiiminki
Toyota Starlet25:18,3 2:30,927,7

Keskeyttäneet: 108, Jani Heino, 3A, Moottori  -   111, Jani Puikkonen, 2B, Tekninen vika
 
Luokka 13 , HR alle 2050 cc , Lähti:19
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
138
Miko Jalava
Ville Kumpulainen
Mäntyharju
Nurmijärvi
Toyota Starlet22:30,0
2
132
Veeti Toivola
Mika Lahtinen
Petäjävesi
Petäjävesi
Opel Astra22:47,3 17,317,3
3
129
Petteri Paavilainen
Sanna Karppinen
Mikkeli
Mikkeli
Opel kadett gsi23:07,2 37,219,9
4
134
Rämänen Olli
Rämänen Arto
Muurame
Muurame
Opel Kadett E GSi23:21,2 51,214,0
5
130
Marko Vartiainen
Mika Ryytty
Iisalmi
Iisalmi
Opel Astra F GSI23:21,9 51,90,7
6
120
Sami Sabell
Joona Paunukoski
Sastamala
Sastamala
Ford Escort RS200023:27,8 57,85,9
7
122
Tero Kippilä
Severi Kohonen
Mänttä
Mänttä
Honda Civic Type R23:45,9 1:15,918,1
8
136
Janne Immonen
Mirja Natunen
Leppävirta
Leppävirta
Honda Civic Type-R24:26,9 1:56,941,0
9
127
Mirco Ilminen
Sampsa Junka
Petäjävesi
Jyväskylä
Ford Escort RS 200024:28,7 1:58,71,8
10
125
Toni Torkell
Vesa Porttila
Koria
Koria
Ford Sierra24:46,9 2:16,918,2
11
126
Henri Liimatainen
Teemu Vihikangas
Saarijärvi
Karstula
Opel Astra24:55,7 2:25,78,8
12
121
Joonas Ahokas
Jan Talso
Laukaa
0
Opel Astra F GSI25:21,8 2:51,826,1
13
137
Timo Siik
Jani Parikainen
Uurainen
Uurainen
Ford Escort rs200037:43,5 15:13,512:21,7

Keskeyttäneet: 123, Kyösti Kotamäki, 4A, Tekninen vika  -   124, Juha Flyktman, 3B, Moottoririkko  -   128, Jani Salonen, 3A, Tekninen vika  -   131, Pasi Laitinen, 1B, Tekninen vika  -   133, Sami Loppi, 4A, Tekninen vika  -   135, Tuomo Setälä, 1B, Tekninen vika
 
Luokka 14 , HR yli 2050 cc, Proto, Tdi , Lähti:14
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
151
Tommi Laaksonen
Arttu Flyktman
Jämsä
KAIPOLA
BMW E3022:56,2
2
142
Petri Katainen
Kristian Flyktman
Jyväskylä
Puuppola
Volvo 24223:08,1 11,911,9
3
143
Keijo Lehtinen
Jouni Mattila
Heinola
Heinola
BMW 32523:46,8 50,638,7
4
150
Joakim Löfvik
Kim Löf
Pännäinen
Pännäinen
BMW 32523:50,9 54,74,1
5
145
Mikko Ylämäki
Sami Brofors
Hamina
Koria
BMW 325i23:53,2 57,02,3
6
149
Jarmo Hosionaho
Pia-Johanna Tiirikainen
Nivala
Nivala
BMW 328i23:59,9 1:03,76,7
7
139
Esa Puupponen
Heidi Haikonen
Toivakka
Toivakka
BMW 32524:00,9 1:04,71,0
8
140
Jari Saarikoski
Markus Mäenpää
Ilmajoki
Kauhajoki
Ford Escort24:28,3 1:32,127,4
9
141
Juha Henttonen
Lauri Kylkilahti
Nokia
Ylöjärvi
BMW M324:42,6 1:46,414,3

Keskeyttäneet: 144, Jukka Kakriainen, 2B, Tekninen vika  -   146, Jari Viitasaari, 3A, Tekninen vika  -   147, Pasi Hirvikoski, 1B, Ulosajo  -   148, Tuomo Palola, 2B, Tekninen vika  -   152, Markus Minkkilä, 3A, Tekninen vika
 
Luokka 15 , BMW original , Lähti:4
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
154
Ville Härkönen
Niko Velin
Mäntyharju
Järvenpää
BMW E30 32524:03,0
2
155
Tuomo Hinttu
Erno Peltomäki
Jämijärvi
Tampere
BMW 325i E3624:05,7 2,72,7
3
153
Ossi Pohjanharju
Niklas Karpiola
Keuruu
Mänttä
BMW 325i25:18,5 1:15,51:12,8

Keskeyttäneet: 156, Tero Karppi, 4B, Tekninen vika
 
Luokka 16 , Nuoret 15 - 18 v V1600 , Lähti:5
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
159
Samuli Mynttinen
Kari Mynttinen
Mikkeli
Mikkeli
Ford Focus26:32,5
2
157
Nuutti Korhonen
Pasi Kärkkäinen
Hyvinkää
Hyvinkää
Ford Focus26:52,7 20,220,2
3
160
Luka Manninen
Joonas Soilu
Joutsa
Jyväskylä
Citroen c227:19,6 47,126,9
4
161
Aatu Hirvikoski
Otto Järvinen
Heinola
Leivonmäki
Honda Civic28:38,0 2:05,51:18,4
5
158
Max Paasimaa
Niko Mettovaara
Oulu
Oulu
Citroen C229:53,9 3:21,41:15,9
 
Luokka 17 , Nuoret 15 - 18 v alle 2000 cc , Lähti:0
 
Luokka 18 , Aloittelijat 2wd max. 5 kilpailua ajaneet , Lähti:13
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
171
Antti Uusi-Rajasalo
Tomi Saarinen
Kankaanpää
Kankaanpää
Nissan almera24:40,0
2
165
Janne Perälä
Pasi Kortesuo
Ylöjärvi
Tampere
BMW 325 e3624:55,9 15,915,9
3
174
Eerikki Salmela
Teemu Pohjola
Sievi
Sievi
Peugeot 10625:55,8 1:15,859,9
4
166
Antti Nuutinen
Tero Koistinen
Vantaa
Vantaa
BMW 325i26:06,2 1:26,210,4
5
170
Paavo Rihu
Henna Mäntynen
Mäntyharju
0
BMW e3026:13,5 1:33,57,3
6
167
Mika Roponen
Esa Salomaa
Kolho
Kolho
Ford focus26:22,0 1:42,08,5
7
168
Heikki Hautala
Selina Kainulainen
Jyväskylä
Jyväskylä
Ford Escort 3655726:24,7 1:44,72,7
8
163
Heikki Manninen
Toni Siponen
Joutsa
0
Bmw e3628:02,7 3:22,71:38,0
9
169
Ari-pekka Litmanen
Tommi Silosarka
Jyväskylä
Korpilahti
Ford Fiesta28:13,4 3:33,410,7
10
162
Matti Kakriainen
Kati Pereläinen
Mikkeli
Mikkeli
Volvo 94028:45,6 4:05,632,2

Keskeyttäneet: 164, Juha Väänänen, 2B, Tukivarsi poikki  -   172, Jouni Lakonen, 1B, Voimansiirto  -   173, Santtu Koistinen, 3B, Ulosajo
 
Luokka 19 , Lada , Lähti:6
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
115
Marko Mäkelä
Juha- pekka Pohjankivi
Längelmäki
Kullaa
Lada 11026:05,9
2
117
Janne Harju
Karri Hietakangas
Kauhajoki
Peräseinäjoki
Lada 210527:21,6 1:15,71:15,7
3
119
Jarmo Nikku
Miska Mäkelä
Helsinki
Juupajoki
Lada 110 V 150034:33,0 8:27,17:11,4

Keskeyttäneet: 114, Matti Friman, 3B, Vetoakseli  -   116, Mika Kytölä, 3A, Tekninen vika  -   118, Ari Kuusinen, 1B, Sähkövika
 
Luokka 20 , Classic / Historic 60-90 vm. alle 1050 cc / 1, 2, 4, N, A , Lähti:5
SijNroKuljettajaSeuraAutoTuloEroEro ed.
1
36
Vesa Båga
Peltola Teuvo
Jämsä
HOLLOLA
Daihatsu Charade G1028:39,9
2
39
Jyrki Rantanen
Jenni Rantanen
Lempäälä
Tampere
Fiat 850 Coupe30:07,7 1:27,81:27,8
3
38
veli matti Uotila
veli-pekka laurila
mänttä
jämsä
Wartburg 35:46,0 7:06,15:38,3

Keskeyttäneet: 35, Timo Hytönen, 1B, Tekninen vika  -   37, Risto Laine, 3A, Vaihteensiirto