26.1.2019 SEURAHUONE RALLI

Tulokset  Keskeyttäneet (23)  AT-pisteet (6)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


        EK2 >> Yleiskilpailun tulos
SEURAHUONE RALLI
26.1.2019
EK 1, LUOKKATULOKSET
Historic
Savonlinnan UA
Osuuskauppa Suur-Savo
 
Luokka 1, Historic, ik√§kaudet E,F ja G1, ryhm√§t T,GT,1-4, enint√§√§n 1000 cc/-1969, Lähti:2
EK1, 12.98km, nopein: 80.8km/h
SijNroNimiTulosEro
13Ohrankämmen Jari9:38,5
21Heinänen Antti10:23,344,8
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
13Ohrankämmen Jari9:38,5
21Heinänen Antti10:23,3 44,8

 
Luokka 2, Historic, ik√§kaudet E,F ja G1, ryhm√§t T,G,1-4, enint√§√§n 1300 cc/-1969, Lähti:2
EK1, 12.98km, nopein: 85.8km/h
SijNroNimiTulosEro
14Sartovuo Hannu9:04,4
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
14Sartovuo Hannu9:04,4


Keskeyttäneet: 5, H√§nninen Veijo, 1B, Tekninen syy
 
Luokka 3, Historic, ik√§kaudet E,F ja G1, ryhm√§t T,GT,1-4, enint√§√§n 1600 cc/-1969, Lähti:5
EK1, 12.98km, nopein: 84.2km/h
SijNroNimiTulosEro
110Mäkitalo Juha9:14,9
28Sarasto Martti9:16,11,2
39Lindholm Bertil9:28,813,9
46Honkalatva Jari9:46,331,4
57Salminen Sakari10:36,41:21,5
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
110Mäkitalo Juha9:14,9
28Sarasto Martti9:16,1 1,2
39Lindholm Bertil9:28,8 13,9
46Honkalatva Jari9:46,3 31,4
57Salminen Sakari10:36,4 1:21,5

 
Luokka 4, Historic, ik√§kaudet E,F ja G1, ryhm√§t T,GT,1-4, yli 1600 cc/-1969, Lähti:2
EK1, 12.98km, nopein: 85.2km/h
SijNroNimiTulosEro
112Forsberg Kaj9:08,2
211Berner Juha9:17,49,2
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
112Forsberg Kaj9:08,2
211Berner Juha9:17,4 9,2

 
Luokka 5, Historic, ik√§kaudet G2 ja H1, ryhm√§t 2 ja 4, enint√§√§n 1300 cc/1970-1975, Lähti:3
EK1, 12.98km, nopein: 94.4km/h
SijNroNimiTulosEro
116Lappalainen Jussi8:15,2
215Allinen Niko8:34,519,3
314Sinkkonen Toni9:30,71:15,5
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
116Lappalainen Jussi8:15,2
215Allinen Niko8:34,5 19,3
314Sinkkonen Toni9:30,7 1:15,5

 
Luokka 6, Historic, ik√§kaudet G2 ja H1, ryhm√§t 2 ja 4, enint√§√§n 1600 cc/1970-1975, Lähti:6
EK1, 12.98km, nopein: 99.8km/h
SijNroNimiTulosEro
122Mäkelä Joni7:48,4
220Taskinen Sami8:40,852,4
321Frilander Mikko8:43,755,3
417Pöytälaakso Marco8:53,61:05,2
518Laine Esa9:53,72:05,3
619Vahvaselkä Esa10:26,32:37,9
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
122Mäkelä Joni7:48,4
220Taskinen Sami8:40,8 52,4
321Frilander Mikko8:43,7 55,3
417Pöytälaakso Marco8:53,6 1:05,2
518Laine Esa9:53,7 2:05,3
619Vahvaselkä Esa10:26,3 2:37,9

 
Luokka 7, Historic, ik√§kaudet G2 ja H1, ryhm√§t 2 ja 4, yli 1600 cc/1970-1975, Lähti:6
EK1, 12.98km, nopein: 96km/h
SijNroNimiTulosEro
128Kanerva Janne8:06,9
226Valkonen Heikki8:16,29,3
325Rissanen Vesa8:34,627,7
427Hietanen Ilpo8:35,528,6
523Kiiskinen Samuli8:48,241,3
624Wikman Sven-Olof9:26,41:19,5
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
128Kanerva Janne8:06,9
226Valkonen Heikki8:16,2 9,3
325Rissanen Vesa8:34,6 27,7
427Hietanen Ilpo8:35,5 28,6
523Kiiskinen Samuli8:48,2 41,3
624Wikman Sven-Olof9:26,4 1:19,5

 
Luokka 8, Historic, ik√§kaudet G1,G2,H1,H2 ja I, ryhm√§t 1 ja 3, enint√§√§n 1300 cc/1970-1981, Lähti:1
EK1, 12.98km, nopein: 80.4km/h
SijNroNimiTulosEro
129Karttunen Arttu9:41,4
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
129Karttunen Arttu9:41,4

 
Luokka 9, Historic, ik√§kaudet G1,G2,H1,H2 ja I, ryhm√§t 1 ja 3, enint√§√§n 1600 cc/1970-1981, Lähti:2
EK1, 12.98km, nopein: 83.9km/h
SijNroNimiTulosEro
130Blomroos Pertti9:16,9
231Linden Raimo9:34,017,1
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
130Blomroos Pertti9:16,9
231Linden Raimo9:34,0 17,1

 
Luokka 10, Historic, ik√§kaudet G1,G2,H1,H2 ja I, ryhm√§t 1 ja 3, yli 1600 cc/1970-1981, Lähti:1
EK1, 12.98km, nopein: 83.6km/h
SijNroNimiTulosEro
132Salenius Pekka9:18,8
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
132Salenius Pekka9:18,8

 
Luokka 11, Historic, ik√§kaudet H2 ja I, ryhm√§t 2 ja 4, enint√§√§n 1300 cc/1976-1981, Lähti:2
EK1, 12.98km, nopein: 96.9km/h
SijNroNimiTulosEro
135Järvinen Tommi8:02,1
233Hållfast Keijo13:33,05:30,9
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
135Järvinen Tommi8:02,1
233Hållfast Keijo13:33,0 5:30,9

 
Luokka 12, Historic, ik√§kaudet H2 ja I, ryhm√§t 2 ja 4, enint√§√§n 1600 cc/1976-1981, Lähti:1
EK1, 12.98km, nopein: 96.3km/h
SijNroNimiTulosEro
136Laaksonen Juha8:05,3
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
136Laaksonen Juha8:05,3

 
Luokka 13, Historic, ik√§kaudet H2 ja I, ryhm√§t 2 ja 4, yli 1600 cc/1976-1981, Lähti:8
EK1, 12.98km, nopein: 94.3km/h
SijNroNimiTulosEro
138Koivunen Teemu8:15,3
242Putila Jyrki8:38,022,7
339Mustapuro 0nni8:42,327,0
443Sakselin Antero8:42,827,5
540Hartikka Reijo9:00,144,8
641Eerola Harri9:07,952,6
737Pylkkänen Kari9:08,252,9
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
138Koivunen Teemu8:15,3
242Putila Jyrki8:38,0 22,7
339Mustapuro 0nni8:42,3 27,0
443Sakselin Antero8:42,8 27,5
540Hartikka Reijo9:00,1 44,8
641Eerola Harri9:07,9 52,6
737Pylkkänen Kari9:08,2 52,9


Keskeyttäneet: 44, Jaatinen Matti, 1B, Tekninen syy
 
Luokka 14, Historic, ik√§kaudet J1 ja J2, ryhm√§t N,A ja B, enint√§√§n 1300 cc/1982-1990, Lähti:3
EK1, 12.98km, nopein: 84.3km/h
SijNroNimiTulosEro
145Laamanen Seppo9:14,0
247Selänne Juha9:20,26,2
346Hyrske Sami10:42,31:28,3
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
145Laamanen Seppo9:14,0
247Selänne Juha9:20,2 6,2
346Hyrske Sami10:42,3 1:28,3

 
Luokka 15, Historic, ik√§kaudet J1 ja J2, ryhm√§t N,A ja B, enint√§√§n 1600 cc/1982-1990, Lähti:1
EK1, 12.98km, nopein: 63.7km/h
SijNroNimiTulosEro
148Lindroos Esa12:13,3
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
148Lindroos Esa12:13,3

 
Luokka 16, Historic, ik√§kaudet J1 ja J2, ryhm√§t N,A ja B, enint√§√§n 2000 cc/1982-1990, Lähti:2
EK1, 12.98km, nopein: 89.7km/h
SijNroNimiTulosEro
149Tuominen Sami8:40,9
250Laakso Markku18:22,49:41,5
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
149Tuominen Sami8:40,9
250Laakso Markku18:22,4 9:41,5

 
Luokka 17, Historic, ik√§kaudet J1 ja J2, ryhm√§t N,A ja B, yli 2000 cc/1982-1990, Lähti:2
EK1, 12.98km, nopein: 85.7km/h
SijNroNimiTulosEro
152Koskela Ilkka9:05,3
251Tarvainen Matti.J.10:12,51:07,2
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
152Koskela Ilkka9:05,3
251Tarvainen Matti.J.10:12,5 1:07,2

 
Luokka 18, Historic, ik√§kaudet E,F ja G1, ryhm√§t T,GT,1-4, vapaa/-1969, Lähti:0
 
Luokka 19, Historic, ik√§kaudet G2-J2, ryhm√§t 1-4,N,A ja B, enint√§√§n 1300 cc/1970-1990, Lähti:1
EK1, 12.98km, nopein: 85.7km/h
SijNroNimiTulosEro
153Pitkäniemi Timo9:05,0
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
153Pitkäniemi Timo9:05,0

 
Luokka 20, Historic, ik√§kaudet G2-J2, ryhm√§t 1-4,N,A ja B, enint√§√§n 1600 cc/1970-1990, Lähti:2
EK1, 12.98km, nopein: 86.7km/h
SijNroNimiTulosEro
154Leponiemi Antti8:59,1
255Koskinen Pasi8:59,90,8
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
154Leponiemi Antti8:59,1
255Koskinen Pasi8:59,9 0,8

 
Luokka 21, Historic, ik√§kaudet G2-J2, ryhm√§t 1-4,N,A ja B, enint√§√§n 2000 cc/1970-1990, Lähti:0
 
Luokka 22, Historic, ik√§kaudet G2-J2, ryhm√§t 1-4,N,A ja B, yli 2000 cc/1970-1990, Lähti:3
EK1, 12.98km, nopein: 98km/h
SijNroNimiTulosEro
158Sirro Martti7:56,9
257Laine Antero8:30,233,3
356Koivisto Teemu9:24,41:27,5
Tulos EK 1 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
158Sirro Martti7:56,9
257Laine Antero8:30,2 33,3
356Koivisto Teemu9:24,4 1:27,5