26.1.2019 SEURAHUONE RALLI

Tulokset  Keskeyttäneet (23)  AT-pisteet (6)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK1 EK3 >> Yleiskilpailun tulos
SEURAHUONE RALLI
26.1.2019
EK 2, LUOKKATULOKSET
Historic
Savonlinnan UA
Prisma
 
Luokka 1, Historic, ik√§kaudet E,F ja G1, ryhm√§t T,GT,1-4, enint√§√§n 1000 cc/-1969, Lähti:2
EK2, 14.56km, nopein: 75.7km/h
SijNroNimiTulosEro
13Ohrankämmen Jari11:32,6
21Heinänen Antti12:15,943,3
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
13Ohrankämmen Jari21:11,1
21Heinänen Antti22:39,2 1:28,1

 
Luokka 2, Historic, ik√§kaudet E,F ja G1, ryhm√§t T,G,1-4, enint√§√§n 1300 cc/-1969, Lähti:2
EK2, 14.56km, nopein: 77.8km/h
SijNroNimiTulosEro
14Sartovuo Hannu11:13,9
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
14Sartovuo Hannu20:18,3


Keskeyttäneet: 5, H√§nninen Veijo, 1B, Tekninen syy
 
Luokka 3, Historic, ik√§kaudet E,F ja G1, ryhm√§t T,GT,1-4, enint√§√§n 1600 cc/-1969, Lähti:5
EK2, 14.56km, nopein: 81.1km/h
SijNroNimiTulosEro
18Sarasto Martti10:46,4
210Mäkitalo Juha10:47,91,5
39Lindholm Bertil11:22,736,3
47Salminen Sakari11:51,41:05,0
56Honkalatva Jari13:23,82:37,4
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
18Sarasto Martti20:02,5
210Mäkitalo Juha20:02,8 0,3
39Lindholm Bertil20:51,5 49,0
47Salminen Sakari22:27,8 2:25,3
56Honkalatva Jari23:10,1 3:07,6

 
Luokka 4, Historic, ik√§kaudet E,F ja G1, ryhm√§t T,GT,1-4, yli 1600 cc/-1969, Lähti:2
EK2, 14.56km, nopein: 81.8km/h
SijNroNimiTulosEro
112Forsberg Kaj10:40,4
211Berner Juha10:57,116,7
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
112Forsberg Kaj19:48,6
211Berner Juha20:14,5 25,9

 
Luokka 5, Historic, ik√§kaudet G2 ja H1, ryhm√§t 2 ja 4, enint√§√§n 1300 cc/1970-1975, Lähti:3
EK2, 14.56km, nopein: 86.5km/h
SijNroNimiTulosEro
116Lappalainen Jussi10:06,1
214Sinkkonen Toni10:58,752,6
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
116Lappalainen Jussi18:21,3
214Sinkkonen Toni20:29,4 2:08,1


Keskeyttäneet: 15, Allinen Niko, 2B, Tekninen syy
 
Luokka 6, Historic, ik√§kaudet G2 ja H1, ryhm√§t 2 ja 4, enint√§√§n 1600 cc/1970-1975, Lähti:6
EK2, 14.56km, nopein: 89.3km/h
SijNroNimiTulosEro
122Mäkelä Joni9:47,1
221Frilander Mikko10:17,230,1
319Vahvaselkä Esa10:42,155,0
417Pöytälaakso Marco10:43,156,0
520Taskinen Sami11:15,81:28,7
618Laine Esa11:30,91:43,8
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
122Mäkelä Joni17:35,5
221Frilander Mikko19:00,9 1:25,4
317Pöytälaakso Marco19:36,7 2:01,2
420Taskinen Sami19:56,6 2:21,1
519Vahvaselkä Esa21:08,4 3:32,9
618Laine Esa21:24,6 3:49,1

 
Luokka 7, Historic, ik√§kaudet G2 ja H1, ryhm√§t 2 ja 4, yli 1600 cc/1970-1975, Lähti:6
EK2, 14.56km, nopein: 87.6km/h
SijNroNimiTulosEro
128Kanerva Janne9:58,3
227Hietanen Ilpo10:07,89,5
325Rissanen Vesa10:09,511,2
423Kiiskinen Samuli10:21,623,3
526Valkonen Heikki10:41,343,0
624Wikman Sven-Olof12:15,82:17,5
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
128Kanerva Janne18:05,2
227Hietanen Ilpo18:43,3 38,1
325Rissanen Vesa18:44,1 38,9
426Valkonen Heikki18:57,5 52,3
523Kiiskinen Samuli19:09,8 1:04,6
624Wikman Sven-Olof21:42,2 3:37,0

 
Luokka 8, Historic, ik√§kaudet G1,G2,H1,H2 ja I, ryhm√§t 1 ja 3, enint√§√§n 1300 cc/1970-1981, Lähti:1
EK2, 14.56km, nopein: 76.7km/h
SijNroNimiTulosEro
129Karttunen Arttu11:23,6
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
129Karttunen Arttu21:05,0

 
Luokka 9, Historic, ik√§kaudet G1,G2,H1,H2 ja I, ryhm√§t 1 ja 3, enint√§√§n 1600 cc/1970-1981, Lähti:2
EK2, 14.56km, nopein: 78.7km/h
SijNroNimiTulosEro
130Blomroos Pertti11:06,1
231Linden Raimo11:13,47,3
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
130Blomroos Pertti20:23,0
231Linden Raimo20:47,4 24,4

 
Luokka 10, Historic, ik√§kaudet G1,G2,H1,H2 ja I, ryhm√§t 1 ja 3, yli 1600 cc/1970-1981, Lähti:1
EK2, 14.56km, nopein: 76.5km/h
SijNroNimiTulosEro
132Salenius Pekka11:25,2
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
132Salenius Pekka20:44,0

 
Luokka 11, Historic, ik√§kaudet H2 ja I, ryhm√§t 2 ja 4, enint√§√§n 1300 cc/1976-1981, Lähti:2
EK2, 14.56km, nopein: 84.8km/h
SijNroNimiTulosEro
135Järvinen Tommi10:18,4
233Hållfast Keijo11:14,656,2
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
135Järvinen Tommi18:20,5
233Hållfast Keijo24:47,6 6:27,1

 
Luokka 12, Historic, ik√§kaudet H2 ja I, ryhm√§t 2 ja 4, enint√§√§n 1600 cc/1976-1981, Lähti:1
EK2, 14.56km, nopein: 89.3km/h
SijNroNimiTulosEro
136Laaksonen Juha9:46,8
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
136Laaksonen Juha17:52,1

 
Luokka 13, Historic, ik√§kaudet H2 ja I, ryhm√§t 2 ja 4, yli 1600 cc/1976-1981, Lähti:8
EK2, 14.56km, nopein: 81.8km/h
SijNroNimiTulosEro
142Putila Jyrki10:40,8
240Hartikka Reijo11:00,219,4
343Sakselin Antero11:24,243,4
437Pylkkänen Kari12:02,81:22,0
541Eerola Harri13:12,62:31,8
639Mustapuro 0nni13:33,22:52,4
738Koivunen Teemu25:00,014:19,2
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
142Putila Jyrki19:18,8
240Hartikka Reijo20:00,3 41,5
343Sakselin Antero20:07,0 48,2
437Pylkkänen Kari21:11,0 1:52,2
539Mustapuro 0nni22:15,5 2:56,7
641Eerola Harri22:20,5 3:01,7
738Koivunen Teemu39:45,3*20:26,5


Keskeyttäneet: 44, Jaatinen Matti, 1B, Tekninen syy
*AT-pisteet: 38, Koivunen Teemu, 2B, EK-maksimi, 6:30,0
 
Luokka 14, Historic, ik√§kaudet J1 ja J2, ryhm√§t N,A ja B, enint√§√§n 1300 cc/1982-1990, Lähti:3
EK2, 14.56km, nopein: 83.1km/h
SijNroNimiTulosEro
147Selänne Juha10:31,0
245Laamanen Seppo10:47,316,3
346Hyrske Sami12:18,51:47,5
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
147Selänne Juha19:51,2
245Laamanen Seppo20:01,3 10,1
346Hyrske Sami23:00,8 3:09,6

 
Luokka 15, Historic, ik√§kaudet J1 ja J2, ryhm√§t N,A ja B, enint√§√§n 1600 cc/1982-1990, Lähti:1
EK2, 14.56km, nopein: 75.1km/h
SijNroNimiTulosEro
148Lindroos Esa11:38,0
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
148Lindroos Esa23:51,3

 
Luokka 16, Historic, ik√§kaudet J1 ja J2, ryhm√§t N,A ja B, enint√§√§n 2000 cc/1982-1990, Lähti:2
EK2, 14.56km, nopein: 77.8km/h
SijNroNimiTulosEro
150Laakso Markku11:13,3
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
150Laakso Markku29:35,7


Keskeyttäneet: 49, Tuominen Sami, 2L, Tekninen syy
 
Luokka 17, Historic, ik√§kaudet J1 ja J2, ryhm√§t N,A ja B, yli 2000 cc/1982-1990, Lähti:2
EK2, 14.56km, nopein: 80.5km/h
SijNroNimiTulosEro
152Koskela Ilkka10:50,9
251Tarvainen Matti.J.11:54,91:04,0
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
152Koskela Ilkka19:56,2
251Tarvainen Matti.J.22:07,4 2:11,2

 
Luokka 18, Historic, ik√§kaudet E,F ja G1, ryhm√§t T,GT,1-4, vapaa/-1969, Lähti:0
 
Luokka 19, Historic, ik√§kaudet G2-J2, ryhm√§t 1-4,N,A ja B, enint√§√§n 1300 cc/1970-1990, Lähti:1
EK2, 14.56km, nopein: 79.5km/h
SijNroNimiTulosEro
153Pitkäniemi Timo10:59,7
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
153Pitkäniemi Timo20:04,7

 
Luokka 20, Historic, ik√§kaudet G2-J2, ryhm√§t 1-4,N,A ja B, enint√§√§n 1600 cc/1970-1990, Lähti:2
EK2, 14.56km, nopein: 82.3km/h
SijNroNimiTulosEro
155Koskinen Pasi10:36,7
254Leponiemi Antti10:57,120,4
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
155Koskinen Pasi19:36,6
254Leponiemi Antti19:56,2 19,6

 
Luokka 21, Historic, ik√§kaudet G2-J2, ryhm√§t 1-4,N,A ja B, enint√§√§n 2000 cc/1970-1990, Lähti:0
 
Luokka 22, Historic, ik√§kaudet G2-J2, ryhm√§t 1-4,N,A ja B, yli 2000 cc/1970-1990, Lähti:3
EK2, 14.56km, nopein: 81.2km/h
SijNroNimiTulosEro
157Laine Antero10:45,6
256Koivisto Teemu11:12,727,1
Tulos EK 2 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
157Laine Antero19:15,8
256Koivisto Teemu20:37,1 1:21,3


Keskeyttäneet: 58, Sirro Martti, 2B, Ulosajo