9.-10.8.2019 Lahti Historic Rally

Tulokset  Keskeyttäneet (19)  AT-pisteet (16)  Tilastot Lähtöön oikeutettujen lista CSV


 << EK8 EK10 >> Yleiskilpailun tulos
Lahti Historic Rally
9.-10.8.2019
EK 9, LUOKKATULOKSET
Cat 3
LAHTI HISTORIC RALLY RY
J. Rekola Oy
 
Luokka 14, Cat 3, D0 up to 1150cm3, Lähti:0
 
Luokka 15, Cat 3, D1 from 1151cm3 to 1300cm3, Lähti:3
EK9, 10.54km, nopein: 103.5km/h
SijNroNimiTulosEro
17Peltonen Esa *6:06,7
239Hämäläinen Teuvo *6:35,228,5
338Kemppainen Toni6:41,735,0
Tulos EK 9 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
17Peltonen Esa *1:05:16,4
238Kemppainen Toni1:10:16,0 4:59,6
339Hämäläinen Teuvo *1:10:29,1 5:12,7

 
Luokka 16, Cat 3, D2 from 1301cm3 to 1600cm3, Lähti:3
EK9, 10.54km, nopein: 98.2km/h
SijNroNimiTulosEro
18Lindberg Janne6:26,4
245Wilkman Klaus *7:02,135,7
348Pakarinen Aimo7:42,01:15,6
Tulos EK 9 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
18Lindberg Janne1:06:38,1
245Wilkman Klaus *1:15:00,0 8:21,9
348Pakarinen Aimo1:19:57,7 13:19,6

 
Luokka 17, Cat 3, D3 from 1601cm3 to 2000cm3, Lähti:6
EK9, 10.54km, nopein: 100.7km/h
SijNroNimiTulosEro
112Hannuksela Tommi6:16,9
229Pihl Jori6:31,915,0
332Jauhianen Ville6:43,226,3
419Aboitiz Miguel Diaz6:48,631,7
546Al Thani Abdullah7:21,81:04,9
Tulos EK 9 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
112Hannuksela Tommi1:05:21,0
229Pihl Jori1:08:04,8 2:43,8
332Jauhianen Ville1:09:46,7 4:25,7
419Aboitiz Miguel Diaz1:10:20,9 4:59,9
546Al Thani Abdullah1:17:40,9 12:19,9


Keskeyttäneet: 28, Roivainen Kari, 6G, Clutch
 
Luokka 18, Cat 3, D4 over 2000cm3, Lähti:12
EK9, 10.54km, nopein: 103.5km/h
SijNroNimiTulosEro
14Laine Antero6:06,7
210Wagner Karl *6:12,45,7
39Joki Harry6:15,58,8
42Zippo *6:22,816,1
541Salminen Ari7:12,61:05,9
627Polojärvi Osmo8:46,02:39,3
718Veikkanen Pentti *20:56,414:49,7
Tulos EK 9 jälkeen
SijNroNimiTulosEro
14Laine Antero1:03:47,4*
22Zippo *1:05:19,8 1:32,4
327Polojärvi Osmo1:10:14,9 6:27,5
49Joki Harry1:11:01,5*7:14,1
510Wagner Karl *1:15:59,2 12:11,8
641Salminen Ari1:16:35,6 12:48,2
718Veikkanen Pentti *1:20:30,5 16:43,1


Keskeyttäneet: 1, Kankaanm√§ki Jari, 9B, Off road  -   3, Uutela Marko, 2A, Engine failure  -   11, Pelkonen Juhani, 6B, Off road  -   16, Sappinen Petteri, 1B, Engine failure  -   26, Jonasson G√∂ran, 3A, Cooling
*AT-pisteet: 9, Joki Harry, 1L, Vilppilähtö, 10,0  -   4, Laine Antero, 2L, Vilppilähtö, 10,0